В неделя 94 души бяха евакуирани от круизния кораб, засегнат от хантавирус
Испанските управляващи потвърдиха, че към неделя вечерта 94 души са били евакуирани от засегнатия от хантавирус круизен транспортен съд MV Hondius, като тези евакуирани пасажери и екипаж на засегнатия транспортен съд са били изпратени за репатриране и карантина в родните си страни.
Испанският министър на опазването на здравето Моника Гарсия удостовери, че интервенцията е била осъществена, откакто круизният транспортен съд по-рано е бил закотвен край испанския остров Тенерифе. 94-те евакуирани души, които включват 19 разнообразни националности, са били безвредно свалени на брега в пристанището Гранадия, преди да бъдат трансферирани в запечатани транспортни средства непосредствено до летищата.
След тези евакуации корабът ще отплава с останалия личен състав на борда до Ротердам, Холандия, за дълбока стерилизация и по-нататъшен развой на евакуация, който ще бъде следен от чиновници на Световната здравна организация (СЗО).
Първата група, репатрирана в неделя, са били испански жители, като аероплан ги е превозил до столицата Мадрид, където са били откарани в болница „ Гомес Ула “. Испански държавни чиновници обявиха, че всички членове на тази група сега са асимптоматични, само че ще останат под карантина в болничното заведение без контакт с обществеността.
Петима френски жители на борда на круизния транспортен съд бяха върнати в родината си с медицински евакуационен полет в неделя следобяд, като един от тях е развил признаци по време на репатриращия полет, заяви френският министър председател Себастиан Льокорню.
Пътниците са сложени под строга изолираност до второ разпореждане, като Льокорню съобщи, че получават медицински грижи и ще преминат през спомагателни проби и здравни оценки. Той също по този начин сподели, че по-късно в неделя ще бъде публикуван декрет за въвеждане на подобаващи ограничения за изолираност на близки контакти, с цел да се отбрани популацията като цяло.
Граждани от Ирландия, Обединеното кралство, Гърция, Белгия и други страни също бяха върнати в страните си с военни полети. Те ще бъдат прегледани и сложени под карантина в локалните здравни заведения при идване.
Последните два полета са планувани да излетят по-късно, като единият полет за Австралия ще транспортира шест пасажери, а другият за Нидерландия ще транспортира 18 пасажери. И двата полета ще включват и хора от други страни, които не са организирали свои лични репатриращи полети.
Придружаващо видео:
Източник: AMSP.link
Испанският министър на опазването на здравето Моника Гарсия удостовери, че интервенцията е била осъществена, откакто круизният транспортен съд по-рано е бил закотвен край испанския остров Тенерифе. 94-те евакуирани души, които включват 19 разнообразни националности, са били безвредно свалени на брега в пристанището Гранадия, преди да бъдат трансферирани в запечатани транспортни средства непосредствено до летищата.
След тези евакуации корабът ще отплава с останалия личен състав на борда до Ротердам, Холандия, за дълбока стерилизация и по-нататъшен развой на евакуация, който ще бъде следен от чиновници на Световната здравна организация (СЗО).
Първата група, репатрирана в неделя, са били испански жители, като аероплан ги е превозил до столицата Мадрид, където са били откарани в болница „ Гомес Ула “. Испански държавни чиновници обявиха, че всички членове на тази група сега са асимптоматични, само че ще останат под карантина в болничното заведение без контакт с обществеността.
Петима френски жители на борда на круизния транспортен съд бяха върнати в родината си с медицински евакуационен полет в неделя следобяд, като един от тях е развил признаци по време на репатриращия полет, заяви френският министър председател Себастиан Льокорню.
Пътниците са сложени под строга изолираност до второ разпореждане, като Льокорню съобщи, че получават медицински грижи и ще преминат през спомагателни проби и здравни оценки. Той също по този начин сподели, че по-късно в неделя ще бъде публикуван декрет за въвеждане на подобаващи ограничения за изолираност на близки контакти, с цел да се отбрани популацията като цяло.
Граждани от Ирландия, Обединеното кралство, Гърция, Белгия и други страни също бяха върнати в страните си с военни полети. Те ще бъдат прегледани и сложени под карантина в локалните здравни заведения при идване.
Последните два полета са планувани да излетят по-късно, като единият полет за Австралия ще транспортира шест пасажери, а другият за Нидерландия ще транспортира 18 пасажери. И двата полета ще включват и хора от други страни, които не са организирали свои лични репатриращи полети.
Придружаващо видео:
Източник: AMSP.link
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




