Испанската тенис легенда Рафаел Надал се завърна на корта с

...

349 дни по-късно: Надал се завърна на корта с категорична победа над Тийм

Испанската тенис легенда Рафаел Надал се завърна на корта с победа против австриеца Доминик Тийм със 7:5, 6:1 на АТР 250 шампионата в Бризбейн с награден фонд 661 585 $.

Надал не бе играл в продължение на тъкмо 349 дни поради серия от травми, интервенция и възобновяване.

В първия сет всеки от двамата тенисисти печелеше сервиса си, като Надар поведе с 6:5 и си обезпечи правото да играе най-малко тайбрек. Испанецът обаче съумя да реализира пробив при подаването на Тийм, като се възползва от четвъртия си сетбол.

Във втория сет Матадора стартира доста мощно, като завоюва първите три гейма. Тийм едвам съумя да вземе едно свое подаване за 3:1, само че Надал направи нов пробив за 5:1 и затвори мача на собствен сервис. Австриецът, който е номер 98 в международната класация, смъкна сензитивно равнището си във втората част и не оказа опозиция.

Надал ще играе на осминафиналите против спечелилия от мача сред руснака Аслан Карацев и представителя на домакините Джейсън Къблър.