Испания записа най-категоричната победа от началото на Световното първенство. Ла

...

Испания размаза Коста Рика със 7:0

Испания записа най-категоричната победа от началото на Световното състезание. " Ла Фурия " отвя Коста Рика със 7:0 в мач от група " Е " на шампионата. Селекцията на Луис Енрике бе много безапелационна и не остави никакъв късмет на " Лос Такос ".

Отборът от Северна Америка имаше плачевна статистика и по този начин и не насочи нито един удар към вратата - нито прецизен, нито неакуратен, а притежанието им на топката варираше към 15% - 16%.

Головата фиеста стартира в 11-ата минута. Тогава натискът на " Ла Фурия " даде резултат след отлична офанзива, Гави откри Дани Олмо, който пое и подвигна топката над Кейлор Навас, без да му остави късмет за 1:0. В 20-ата минута Коста Рика остави късмет на " Ла Фурия " да разгърне чудесно офанзивата си и Жорди Алба напредна несмущаван отляво и центрира към наказателното поле, където Асенсио засече и с прецизен изстрел матира противника с втори гол в мача.

Последва цялостен напън на испанците. В 28-ата минута Дуарте фаулира Алба и реферът незабавно сподели бялата точка. Зад нея застана Феран Торес, който невъзмутимо извърши и направи резултата типичен. През втората част събитията на терена продължиха да се развиват единствено пред една врата, написа topsport.bg. В 54-ата минута Феран Торес засече отскочилата топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл, правейки резултата 4:0.

В самия завършек на мача, Солер повиши на 6:0, а в добавеното време Алваро Мората доближи до точно извеждащо подавана на Дани Олмо и насочи неспасяем удар за 7:0.

Испания: Унай Симон Сезар Аспиликуерта, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба (Алехандро Балде 64 мин.), Гави ( Карлос Солер 57 мин.), Серхио Бускетс, (Коке 64 мин.), Педри, Феран Торес (Алваро Мората 57 мин.), Марко Асенсио (Нико Уилиямс 69 мин.), Дани Олмо

Коста Рика: Кейлор Навас, Карлос Мартинес (Кендал Уотсън 46 мин.), Кейшер Фулер, Оскар Дуарте, Франсиско Калво, Браян Овиедо, Жоел Кембъл, Селсо Борхес, Йелцин Техеда, Йевисон Бенете (Браян Руис 61 мин.), Антони Контрерас (Алваро Самора 61 мин.)
Източник: glasnews.bg