Испания стартира квалификациите за европейското първенство с победа с 3:0

...

Дебютант за Ла Фурия Роха реши срещата Испания – Норвегия с две попадения в самия край на двубоя

Efbet2023 Horizontal
Испания започва квалификациите за европейското състезание с победа с 3:0 над Норвегия. Успехът обаче не пристигна по никакъв начин елементарно, защото гостите имаха доста положения, които не съумяха да осъществят. " Ла Фурия Роха " имаше нежна преднина до последните 10 минути, с помощта на Дани Олмо, който откри резултата още в 13-а минута. В 81-та минута на терена се появи 32-годишният нападател на Еспаньол Хоселу, който се разписа след единствено три минути на терена, а една по-късно подпечата триумфа за испанците, вкарвайки още един гол в 85-ата минута.

Кепа Арисабалага се върна на вратата за Испания след две годишно неявяване. Победата бе дебютна и за новия народен селекционер на Испания Луис де ла Фуенте. Гостите пък бяха без огромната си звезда Ерлинг Холанд, който лекува травма.

Във вторник тимът на Испания ще изиграе втория си дуел от група А при посещение на Шотландия, до момента в който норвежците ще гостуват на Грузия.