Испания се класира за финала на Лига на нациите, след

...

Испания прекъсна серията на Италия и се класира за финала на Лига на нациите

Испания се класира за финала на Лига на нациите, откакто победи Италия с 2:1. Така " Ла Фурия " прекъсна респектиращата серия на " скуадра адзура " от 37 мача без позволена загуба.

Футболистите на селекционера Луис Енрике дръпнаха в резултата посредством попадение на Феран Торес (17`), а пет минути преди края на първото полувреме Леонардо Бонучи получи червен картон.
 Снимка 549338
Източник:

В добавеното време на първата част гостите удвоиха преднината си след втори гол на Торес (45+2`). В края на дуела Лоренцо Пелегрини (82`) понижи резултата.
 Снимка 549342
Източник:

Енрике несъмнено рискува с титулярния си състав, в който попадна 17-годишният гений на Барселона Гави. Той се трансформира в най-младия футболист, обличал екипа на мъжкия народен тим на " Ла Фурия Роха ".
 Снимка 549340
Източник:

Така Испания взе реванш от Италия за отпадането с дузпи на полуфинала на Евро 2020. В спор за трофея Испания ще се изправи против спечелилия от утрешния дуел сред Франция и Белгия.