Испания разгроми Грузия със 7:1 като гост под дъжда в

...

Испания разкости Грузия със 7:1

Испания разгроми Грузия със 7:1 като посетител под дъжда в Тбилиси. Головото шоу стартира в 22-ата минута с гол на Алваро Мората след асистенция на Марко Асенсио. Само пет по-късно Соломон Кверквелия си означи автогол след остро подаване на Фабиан Руис.

Резултатът можеше да стане типичен в 30-ата минута, само че попадение на Руис беше анулирано поради засада. Все отново Дани Олмо вкара третия гол за иберийците седем минути преди края на първата част. В 40-ата минута Мората означи втория си гол в срещата.

Второто полувреме стартира с комично попадение за Грузия след груба неточност на вратаря Унай Симон. Гиорги Чакветадзе стреля по земя и Симон изпусна топката поради мократа трева.

Този гол се оказа единствено почетен, откакто Мората оформи хеттрика си в 66-ата минута, а единствено две по-късно Нико Уилямс означи шестия гол за Испания.

Крайният резултат беше завършен от Ламин Ямал, който се трансформира в най-младия дебютант в историята на “Ла Фурия Роха. ”
Източник: novsport.com