Испания постигна втори последователен успех на Световното по баскетбол в

...

Нови успехи за фаворитите на Световното по баскетбол

Испания реализира втори пореден триумф на Световното по баскетбол в Китай, откакто надигра със 73:63 против бойкия отбор на Пуерто Рико в среща от група C на шампионата. Сърбия, един от любимците за трофея дружно с настоящия международен първенец Съединени американски щати, разгроми още веднъж своя противник, като този път жертва на „ плавите “ стана Филипините, който бе отвеян с 67:126.

„ Ла Фурия Роха “ изпитаха компликации през първото полувреме преди Марк Гасол, който стана първенец на НБА с Торонто Раптърс през тази година, вкара 11 точки в третата четвъртъ за международния отличник от 2006. Центърът финишира с 19 точки, плеймейкърът на Финикс Сънс Рики Рубио добави 17, а гардът Серхио Юл означи всичките си девет точки през второто полувреме, в което испанците се откъснаха след минималния си задатък на почивката от 36:35.

Сърбите също започнаха по-бавно дуела с Филипините и губеха със 7:9, само че международният вицешампион от 2014 бързо откриха ритъма си и дръпнаха с 62:35 на почивката. Сърбите, олимпийски вицешампиони от 2016, приключиха с 37 асистенции и също толкоз битки, а дуото на Сакраменто Кингс Неманя Биелица и Богдан Богданович бяха в светлината на прожекторите. Тежкото крило Биелица осъществя всичките си седем стрелби от полето, с цел да приключи с 20, а гардът Богданович добави 17. Центърът на Денвър Нъгетс Никола Йокич бе извънредно потребен с 11 пункта, седем асистенции и седем битки.

Успехът изпрати и сърбите, и италианците, които по-рано надиграха Ангола, в елиминационната фаза на конкуренцията. В останалите срещи Русия победи Южна Корея с 87:73, а Полша пречупи Китай след продължения със 79:76.

По-рано Италия записа нова безапелационна победа на Световното състезание по баскетбол в Китай. „ Скуадра адзура ” надигра Ангола с 92:61 в среща от група D. Най-резултатен в мача стана гардът на Сан Антонио Спърс Марко Белинели със 17 точки. За Ангола центърът Яник Морейра означи 15. Италианците се откъснаха още през първото полувреме, когато поведоха с 19 точки, а до края усилиха задатъка си с още 8 точки.

В дуел от група В Аржентина победи Нигерия с 94:81 и също записва втори триумф от началото на шампионата. С най-вече точки в мача е Луис Скола от спечелилите с 23. Гардът на Минесота Тимбъруувс Джош Окогие се регистрира с 18, само че това не бе задоволително за африканския отбор да избегне второ следващо проваляне. В другите срещи от сутринта Тунис победи Иран 79:67. Кот’д Ивоар пък надигра Венецуела с 87:71.

Утре следва вторият мач на Световното за Съединени американски щати, чийто противник е Турция, както и любопитният конфликт сред Литва и Канада. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg