Испания победи Шотландия у дома в мач от квалификациите за

...

Испания си го върна на лидера Шотландия, дебютант блести с гол за Ла Фурия

Испания победи Шотландия вкъщи в мач от квалификациите за Евро 2024 с 2:0.

Мората (73) и Сансет (86) донесоха успеха за иберийците.

С триумфа селекцията на Луис Де Ла Фуенте събра 12 точки и е на второ място. Лидер е Шотландия с 15, само че и мач повече.

С успеха пък Ла Фурия Роха си върна за загубата в първия мач сред двата отбора. Тогава Испания падна 0:2.

В 60-ата минута голът на халфа на гостите Скот Мактоминей беше анулиран заради засада.
 Испания с чутовно достижение за този век

Вижте какво е то

Резултатът бе открит в 74-ата минута, когато нападателят на домакините Алваро Мората вкара с обмислен удар. В 86-ата минута се разписа Оян Сансет, който направи своя дебют за испанския отбор.

Шотландия позволи първото си проваляне в квалификациите за Евро 2024, само че остава отпред в група А с 15 точки от шест мача. Испания е на второ място с 12 точки от 5 мача.

В различен мач от група А Норвегия победи Кипър като посетител - 4:0.

Норвежкият нападател Ерлин Халанд означи два гола, а Александър Сьорлот и Фредерик Юрснес се разписаха по един път.

Норвегия е трета в група А с 10 точки от 6 мача. Кипър заема последното, пето място. Тимът загуби всичките си шест мача и не означи нито една точка.