Испания победи Грузия с 3:1 в мач от от група

...

Испания с успех над Грузия, но Гави напусна с тежка травма

Испания победи Грузия с 3:1 в мач от от група А на европейските квалификации, само че неприятните вести за Луис де ла Фуенте са, че Гави напусна терена с очевидно тежка травма.

Срещата стартира с бърза замяна на голове. Робин Льо Норман откри резултата в 4-та минута с дебютното си попадение за националния тим.

Само 6 по-късно Кварацхелия изравни след добра офанзива за Грузия.

В 26-та минута Гави напсна терена с контузия и сълзи на очите. Все още не е ясно какъв брой е тежка контузията, само че се спекулира за доста сериозен проблем в коляното.

Испанците въпреки всичко си завоюваха срещата през втората част. Голове на Феран Торес и автогол завоюваха първото място в групата за " Ла Фурия ".

Грузия пък остава на 4-та позиция.

Още в 4-та минута Испания откри резултата. Домакините получиха късмет да изпълнят статично състояние съвсем от крайната линия по левия им фланг. Феран Торес центрира на втора греда, където Робин Льо Норман с глава осъществя първия си гол за националния тим.

Само 6 минути по-късно Грузия отвърна на удара. Чакватадзе пусна страховит пас в кулоар сред бранителите на Испания и изведе Квича Кварацхелия самичък против вратаря. Звездата на Наполи остана невъзмутим и преодоля Симон с удар по земя.

В 26-та минута Гави напусна терена със сълзи на очите. Полузащитникът на Барселона получи контузия в коляното, която може да се окаже много сериозна. На неговата позиция влезе Ойан Сансет.

След към половин час игра резултатът като по знамение остана 1:1. Феран Торес подаде успоредна топка на голлинията. На метри от вратата Алваро Мората засече центрирането, само че нацели Мамардашвили и пропусна 100 процентова опция.

Първата част приключи без задатък в резултата за някой от двата тима.

В 52-та минута пристигна първата заплаха за второто полувреме. Тя отново бе основана след центриране на Торес. Родри получи късмет да стреля с глава, само че вратарят на гостите с плонж съумя да се намеси.

Три минути по-късно падна втори гол за Испания. Хосе Гайа заходи зад тила на Нико Уилиямс и получи топката. Последва центриране, което откри Феран Торес на границата на вратарското поле и той с глава добави гол към блестящото си показване.

В 72-та минута " Ла Фурия " направи огромна крачка към успеха с втори гол. Появилият се от аварийна пейка Ламин Ямал подаде топката с левия крайник в наказателното поле. Там не откри собствен съотборник, само че Лука Лочошвили я засече и си означи автогол.

Испания с надзор над топката изчака края на дуела и завоюва трите точки.

FT Испания - Грузия 3:1

1:0 Робин Льо Норман 4'

1:1 Квича Кварацхелия 10'

2:1 Феран Торес 55'

3:1 Лука Лочошвили (автогол) 72'

Стартови сформира:

Испания: 23. Симон, 20. Карвахал, 3. Льо Норман, 5. Мартинес, 14. Гайа, 9. Гави, 16. Родри, 8. Руис, 10. Уилиямс, 11. Торес, 7. Мората (К)

Селекционер: Луис де ла Фуенте