Испания не показа най-добрата си игра, но все пак спечели

...

Млади таланти на Испания донесоха успех в контрола

Испания не сподели най-хубавата си игра, само че въпреки всичко завоюва с 3:1 като посетител на Йордания в контрола, с която отборът загря за идното си присъединяване на Мондиал 2022. И трите гола на “Ла Фурия ” бяха маркирани от техни млади гении - 20-годишните Ансу Фати и Нико Уилямс, както и 18-годишния Гави.

Още в 13-ата минута Марко Асенсио откри с пас непокрития в наказателното поле Фати, който откри резултата в интерес на испанците. Те стигнаха до второто си попадение в 56-ата минута. Тогава Карлос Солер насочи топката към Гави. Противников състезател не съумя да я почисти и по този начин халфът на Барселона съумя да се разпише. В 84-тата минута появилият се от пейката Йереми Пино направи подаване към друга запаса - Уилямс, който със своя шут направи преднината на иберийците още по-убедителна. Домакините въпреки всичко съумяха да стигнат до почетен гол секунди преди края на мача, когато беше прецизен Хамза Ал Дарадур.

Испания стартира присъединяване си на Световното състезание в Катар на 23 ноември, когато се изправя против Коста Рика.