Испания нанесе първа загуба на Сърбия на световното първенство по

...

Испания свали Сърбия на земята

Испания нанесе първа загуба на Сърбия на международното състезание по баскетбол в Китай. “Ла Роха” завоюва против западните ни съседи с 81:69 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13) , откакто селекцията на Серджо Скариоло надигра сърбите по безапелационен метод, продължавайки победната си серия до 5 мача. Иберийците приключиха първата групова фаза без проваляне, а през днешния ден сграбчиха и втори следващ успех във втората фаза.

Рики Рубио с 19 точки и 4 асистенции бе най-резултатен за испанските национали, Виктор Клавер вкара 14 точки, а Марк Гасол се отличи с 11 точки, 6 битки и 6 асистенции. Всички играчи на Серджо Скариоло, получили игрови минути през днешния ден, записаха точков актив.

Най-голямата разлика в интерес на международните първенци от 2006 година бе 21 точки, само че това се случи след слаб старт от страна на Испания. Първата четвъртина приключи при резултат 13:20 в интерес на Сърбия, с цел да пристигна пробуждането в редиците на “фуриите”, които първо наваксаха изоставането си, а по-късно обърнаха развоя в своя изгода, с цел да се стигне до 45:37 на полувремето.

Третата част отново бе следена на испанците, като точно тук бе достигната и най-голямата разлика в тяхна изгода, а след 30 минути испанците водеха с 67:56. Последва нискорезултатна последна четвърт, в която двата тима означиха общо 27 точки, а сирената прозвуча при 81:69 в интерес на Испания.

Богдан Богданович изигра приказен мач за сърбите - 26 точки, 10 битки и 6 асистенции. Гардът обаче единствен съумя да вкара повече от 10 точки за тима на Александър Джорджевич.

Испания към този момент има 5 победи и 0 загуби, оглавявайки група J, а Сърбия е с баланс 4-1.

ИСПАНИЯ - СЪРБИЯ 81:69 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13)

ИСПАНИЯ: Рики Рубио 19, Руди Фернандес 7, Пиер Ориола 6, Хуанчо Ернангомес 3, Марк Гасол 11 (Виктор Клавер 14, Уили Ернангомес 7, Серхио Йуй 9, Пау Рибас 5)

СЪРБИЯ: Стефан Йович 4, Богдан Богданович 26, Стефан Бирчевич 3, Владимир Лучич 8, Никола Милутинов 7 (Неманя Биелица 3, Марко Гудурич, Никола Йокич 6, Бобан Марянович, Василие Мицич 5, Мирослав Радулица 7, Марко Симонович)