Испания - Германия се изправят един срещу друг в четвъртфинален

...

Сблъсък за историята: Домакинът Германия ще опита да приземи летящата Испания

Испания - Германия се изправят един против различен в четвъртфинален конфликт от Евро 2024. Мачът ще се играе на стадион " Мерцедес-Бенц Арена " в Щутгарт, 19.00 часа българско време. Съдия на дуела ще бъде англичанинът Антъни Тейлър.

В исторически проект Германия води с 9:8 победи в изиграните 26 дуела, а на огромни конгреси индикаторите също са доста равностойни (2:1 триумфа за Ла Фурия на европейски шампионати от три срещи и 2:1 победи за Маншафта на международни финали от пет мача).
 Дел Боске: Испания играе с повече движение и по-бързо от Германия

Легендарният ментор не се съмнява в триумфа на " Ла Фурия Роха "

Големият проблем пред Германия идва от обстоятелството, че тимът няма победа над Испания в формален дуел от 1988 година насам (2:0 в групите на Евро 1988). В изиграните през последните 36 години публични срещи испанците имат 3 победи и 3 равенства, като незабравимо остава гръмкото 6:0 в Лигата на нациите през 2020 година.

Предстои ни същински футболен театър в Щутгарт, а с ТОПСПОРТ ще може да наблюдавате онлайн най-интересните събития по минути.
 Де ла Фуенте се закани на Германия: Трябва да покажем кои сме