Надал: Гледам ден за ден, не знам дали ще участвам в Лондон
Испанецът Рафаел Надал може да пропусне и финалите в Лондон, откакто към този момент се отхвърли от шампионата от сериите " Мастърс 1000 " Париж, поради травма.
Матадора, който в понеделник публично ще загуби първото място в ранглистата, към момента не е взел решение за конкуренцията в анхлийската столица, поставяйки здравето си преди всичко.
" Не мога да отговоря дали ще играя в Лондон. Гледам ден за ден, както съм правил и през цялата си тенис кариера. При тези обстановки би трябвало всеки ден да проследявам положението си.
Разбира се, че бих желал да играя в Лондон. Най-важно за мен и здравето и да мога да играя няколко следващи седмици – това е нещо, което не съумях да направя тази година.
Играх девет шампионата и се отхвърлих от два. Мога да приказвам за болежка, която изпитвам при сервис, това не е травма в цялостния смисъл на думата.
Но в случай че продължа да играя, ще стане травма. Както знаете, когато се завръщаш и малко повече форсираш тялото си, проблемите се появяват ", сподели Надал.
Източник: offnews.bg
КОМЕНТАРИ




