Искат промени в Семейния кодекс, които предвиждат по-лесни процедури за

...
Искат промени в Семейния кодекс, които предвиждат по-лесни процедури за
Коментари Харесай

Искат промени в Семейния кодекс, в частта осиновяване не е променян от 1967 г.

Искат промени в Семейния кодекс, които плануват по-лесни процедури за осиновителите, осиновените и техните деца. 

Казусът разясниха психотерапевтът и ръководител на българската асоциация " Осиновени и осиновители " Величка Дошева и юрист Жанета Бюйлекова.

" Промяната в Семейния кодекс е извънредно сложна и в частта " осиновяване " кодексът не е променян от 1967 година ", съобщи Величка Дошева в предаването " Денят стартира " по Българска национална телевизия. 

През 2016 година асоциацията " Осиновени и осиновители " са дали оферти за смяна, като част от предложенията са информацията да се дава на стадии. Първият стадий е да се дава информация за здравословното положение, генетични предразположения, когато има братя и сестри - попречване на кръвосмешения. При втория цикъл предлагането е да има медиаторски групи, които да работят с двете страни - и с биологичната майка, и с осиновения, и когато те са подготвени, тогава да се откри среща. Предложенията, импортирани в Народно събрание в този момент се припокриват.

Адвокат Бюлейкова съобщи, че биологичните родственици се опасяват от това да не бъде разкрита тайната, в случай че осиновеното лице не знае за това.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР