Искър (Роман) се наложи с 4:2 над гостуващия му Пещера

...

Искър победи Пещера в контрола

Искър (Роман) се наложи с 4:2 над гостуващия му Пещера (Галата) в другарска среща. Гостите бяха по-добри през първото полувреме, само че в началния четвърт час топката два пъти спря в мрежата им.

Огнян Табаков откри резултата за домакините. После централният им нападател Теодор Иванов удвои. В 20-ата минута Златко Радославов понижи на 2:1, а в 31-ата Альоша Илиев изравни. При този резултат противниците се отдръпнаха на отмора. В 50-ата минута Румен Миков беше покрай цялостен поврат в резултата, само че пропусна от чисто състояние.

В оставащото време треньорът Ивайло Петков даде късмет на всички от скамейката на Пещера и равнището на играта на тимът му се утежни. Футболистите от Роман се възползваха и вкараха още два пъти.