Искам да се разгранича от 8-те депутати, които днес се

...
Искам да се разгранича от 8-те депутати, които днес се
Коментари Харесай

Комуникационната грешка във Величие: Депутати се регистрирали за някакви пари

Искам да се разгранича от 8-те депутати, които през днешния ден се записаха за работа в Народното събрание. Истинската причина за регистрацията на тези 8 депутати е желанието да не им бъдат орязани някакви пари. Нещо, което за мен е неприлично. Това сподели в специфична позиция във Facebook ръководителят на партия " Величие " Ивелин Михайлов.

Михайлов укори своите сътрудници, че " унищожават всичко сътворено от хората в партията, които се борят всеки ден и дават всичко от себе си, с цел да има правдивост ".

Днес в Народното събрание още веднъж не се събра кворум. Депутатите на ГЕРБ, " ИТН " и " Движение за права и свободи - Ново начало " не се записаха. Едва 71 от 240 народни представители обявиха подготвеност да работят в четвъртък, като от тях от ръководещото болшинство бяха единствено 9-има от депутатите на Българска социалистическа партия. Сред записаните бяха 8 от 10-имата депутати на " Величие ".

" Няма значение, че това решение не води до някакви последици и че през днешния ден няма заседание. Въпросът е кардинален ", съобщи Михайлов.



Последваха приказки за " информационна неточност ", " недоразумения ", разкайване и " трикратни извинения " от провинилите се народни представители за прегрешението да се записват дружно с опозицията и да оказват помощ за вероятно обезпечаване на кворум.

" Наистина ние допуснахме информационна неточност. Наистина инструкциите на господин Михайлов бяха постоянно да се записваме, откакто присъстващите в залата станат 121 индивида, с цел да не сътворяваме ненужно кворум. Никой не е имал никакво неприятно желание. Трикратно се извиняваме и ще подобрим връзката между тях, с цел да не се стига до такива недоразумения, тъй като това в действителност е неразбирателство ", оповестиха депутатите от " Величие " и обясниха, че са се обадили да се извинят персонално на ръководителя на партията, а той приел извиненията им.



От партията обясниха, че концепцията на поръчението на водача им да не се записват, преди да се събере кворум, е " да не улесняват ръководещите с по-малък брой гласове да взимат решенията по разнообразни закони ". Депутатите обаче отхвърлиха да отговорят на въпросите на публицисти за какво тази кардинална позиция на групата важи с цялостна мощ, даже когато ръководещите не са в пленарната зала и се записва единствено опозцията. 
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР