Искам да напомня, че по времето на кабинета Денков“ представител

...
Искам да напомня, че по времето на кабинета Денков“ представител
Коментари Харесай

Асен Василев: За да намерим 200 млн. лв. за младите лекари и медицинските сестри, ще вдигнем здравните осигуровки на всички българи

Искам да припомня, че по времето на кабинета " Денков “ представител в рафинерията в Бургас беше господин Бойко Ницов. Той дружно с министерствата на енергетиката и на стопанската система бяха подготвили проект за деяние при положение, че се наложи страната да реагира при такива наказания. 

Това сподели ръководителят на " Продължаваме Промяната " по тематиката със санкциите срещу " Лукойл " и добави: 

" Имаше готови контракти да влязат непознати екипи в рафинерията, да се назначи специфичен шеф, в случай че е належащо, с цел да се обезпечи, че няма да има спиране на производството и подаването към мрежата бензиностанции в страната на бензин, дизел и всички горива ", съобщи кореспондент " Фокус ".

По-рано денем коалиционните партньори на ПП- " Демократична България " показаха опасенията, че може да се стигне до продажба на " Лукойл “ и да попадне в " хора на Пеевски ". По тези терзания Василев изясни: 

" Мисля, че " Лукойл “ е прекомерно огромна хапка за Пеевски. Това е договорка, която е с интернационален аспект и мащаб, който е доста над локалните боричкания и локалните далавераджии “. 

" Ако " Лукойл “ спре да работи, това ще докара до спиране на подаването на горива към страната. Нямаме задоволителен потенциал за импорт, тъй че няма по какъв начин да се покрие цялата нужда в страната. След промяната на господин Ницов би трябвало да питате настоящия кабинет къде им е проектът, имат ли подобен и дали и по кое време ще го задействат “, добави още.

Той повдигна тематиката и за младите лекари: 

" " Прави се артилерийска подготовка да се каже – с цел да намерим 200 млн. за младите лекари и медицинските сестри, ще вдигнем здравните осигуровки на всички жители и компании. Допълнително ще са 200 млн. за лекарите, а 1,800 милиарда - познайте за кого “. 

" Съгласно действуващата нормативна уредба, де факто Министерството на финансите споделя, че те планове нямат и няма да вършат нищо за увеличеното на младите лекари в проектозакона за Здравната каса. Тоест тези хора бяха излъгани. Пет месеца държавното управление тупа топката и най-после ги излъга в прав текст, гледайки ги в очите. Това съгласно нас е безусловно неприемливо “, сподели Василев и добави, че от ПП-ДБ започват да събират подписи за изключително съвещание на Народно събрание.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР