Иранският външен министър Абас Арагчи заяви, че военните удари не

...
Иранският външен министър Абас Арагчи заяви, че военните удари не
Коментари Харесай

Военните удари не са решение: Иранският външен министър об...

Иранският външен министър Абас Арагчи съобщи, че военните удари не са решение и че страната му е подготвена да възобнови договарянията със Съединените щати. По думите му обаче диалозите би трябвало да бъдат почтени и учредени на взаимно почитание.

Той акцентира, че Иран не се е отказал от дипломацията, само че съгласно него договаряния не могат да стартират в атмосфера на закани.

Американският президент Доналд Тръмп разгласи желание да беседва с иранската страна, само че без да разкрива детайлности. В същото време Съединени американски щати изпратиха доста военно наличие в Близкия изток, в това число самолетоносача „ Ейбрахам Линкълн “.

Този ход се пояснява като сигнал за подготвеност за деяние, въпреки самият Тръмп да изрази вяра, че силата няма да бъде употребена.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР