Иранският президент Хасан Рохани заяви, че Иран се бори с

...
Иранският президент Хасан Рохани заяви, че Иран се бори с
Коментари Харесай

Рохани: Иран се справя с Covid-19 по-добре от Запада въпреки санкциите на САЩ

Иранският президент Хасан Рохани съобщи, че Иран се бори с ковид по-ефикасно в сравнение с Запада без значение от американските наказания, оповестява " Спутник ".

" Да, ситуацията е по-добро тук, ситуацията по отношение на борбата против ковид в нашата страна е по-добро в сравнение с в западните страни ", съобщи Рохани на среща в оперативния антикризисен център за Covid-19.

Освен това той акцентира, че страната се бори освен с ковид, само че и с " вируса на глобите ", който по негови думи бил по-лош.

Рохани дефинира епидемиологичната обстановка в Иран като " релативно добра ".

В тази връзка президентът разясни, че напредването сред обособените провинции, неразрешено поради бързото разпространяване на ковид, може да се възобнови от 20 април.

На 20 март Иран изиска от интернационалната общественост да притисне Съединените щати, с цел да анулират глобите, които пречат на Техеран да се бори с ковид.

Иран записва първи случай на инфектиран с Covid-19 в страната на 19 февруари. От тогава доказаните случаи към този момент са над 71 686, от които 4 474 са приключили съдбовно. Общо 43 894 пациенти пък са оздравели от вируса. /news.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР