Техеран заплашва с 90% обогатяване на уран при нова атака от САЩ и Израел
Иранският парламент ще разиска увеличението на обогатяването на уран до 90% при положение на повторна офанзива от страна на Съединени американски щати и Израел. Това съобщи през днешния ден Ебрахим Резаи, представител на Комисията по национална сигурност и външна политика на иранския парламент в Х.
``Една от опциите за Иран при положение на повторна офанзива може да бъде обогатяването на уран до 90 %. Ще обсъдим това в парламента``, написа той в обществената платформа.
Освен това, представителят на иранското външно министерство Исмаил Багаи съобщи при започване на март, че Техеран не е обогатявал уран по време на ударите на Съединени американски щати и Израел на 28 февруари.
Иранските нуклеарни уреди, в които се намират уреди за обогатяване на уран, са били неведнъж атакувани.
``Една от опциите за Иран при положение на повторна офанзива може да бъде обогатяването на уран до 90 %. Ще обсъдим това в парламента``, написа той в обществената платформа.
Освен това, представителят на иранското външно министерство Исмаил Багаи съобщи при започване на март, че Техеран не е обогатявал уран по време на ударите на Съединени американски щати и Израел на 28 февруари.
Иранските нуклеарни уреди, в които се намират уреди за обогатяване на уран, са били неведнъж атакувани.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




