Техеран: Ударихме с ракета от брега самолетоносача Ейбрахам Линкълн; Вашингтон: Няма доказателства за щети по кораба
Иранският флот е блъснал с ракета USS Abraham Lincoln, заяви късно нощес пресслужбата на Ислямската република.
Иранският военноморски флот разгласи в петък, че е изстрелял ракета от брега по самолетоносача USS Abraham Lincoln в Персийския залив, съгласно изказване на уеб страницата на иранската войска.
Това известие последва изказванията на Иран в четвъртък, че е атакувал самолетоносача с безпилотни летателни апарати, което, бързо бе отречено от американски чиновници, които обявиха, че няма доказателства за вреди по кораба.
Съединените щати се готвят да разположат трета ударна група от самолетоносачи, водена от самолетоносача USS George H.W. Bush, в Близкия изток, оповестява Fox News.
„ Третата ударна група от самолетоносачи се готви да прекоси Атлантика и да се включи във войната с Иран. Очаква се разполагането на самолетоносача USS George H.W. Bush да се случи скоро “, сподели в ефир журналистът на Fox News Лукас Томлинсън.
Освен самолетоносачът на Военноморски сили на Съединени американски щати USS Abraham Lincoln, който е в региона на американско-израелската военна интервенция против Иран, втори самолетоносач, USS Gerald R. Ford, сега е в Червено море.




