Иран заяви, че неговата програма за балистични ракети не е

...
Иран заяви, че неговата програма за балистични ракети не е
Коментари Харесай

Иран: Програмата ни за балистични ракети не подлежи на преговори със САЩ

Иран съобщи, че неговата стратегия за балистични ракети не е част от дневния ред на идните договаряния със Съединени американски щати. Изявлението идва ден след подписванетона меморандум за съгласие за преустановяване на войната в Близкия изток, съобщи " Франс прес ", цитира Българска телеграфна агенция.

" Иранските ракети са предопределени да бъдат изстрелвани, а не да бъдат предмет на договаряния ", сподели представителят на иранското външно министерство Есмаил Багаи в изявление за държавната телевизия. Той добави: " Иранските отбранителни качества по никакъв метод няма да бъдат предмет на разискване с който и да било ".

Американският президент Доналд Тръмп и иранският му сътрудник Масуд Пезешкиан подписаха през вчерашния ден отдалечено меморандум за съгласие, целящ да постави завършек на спора в Близкия изток, почнал на 28 февруари. Този текст дава начало на 60-дневен интервал за детайлни договаряния по отношение на иранската нуклеарна стратегия и анулацията на глобите против Техеран. От друга страна, иранската стратегия за балистични ракети, която от дълго време е мотив за паника за американците и техните израелски съдружници, не се загатва в текста на съглашението.

В разгара на военните дейности, до влизането в действие на нестабилното помирение на 8 април, Съединени американски щати и Израел нанесоха удари по балистичната инфраструктура на Иран, само че страната продължи да отвръща с ракети и дронове против Израел и страните от Персийския залив.

Преди войната американският държавен секретар Марко Рубио беше декларирал, че Ислямската република би трябвало да договаря по отношение на своя боеприпас от балистични ракети, само че Иран отхвърля всевъзможни полемики по въпроса. В сряда обаче,след срещата на Г-7 в Евиан, Тръмпизглежда промени позицията на Съединени американски щати по въпроса, като акцентира, че не би било заслужено Иран да не разполага с ракети.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР