Иран си уреди среща с Япония на полуфиналите за Купата

...

Иран си уреди среща с Япония на полуфиналите за Купата на Азия

Отборът на Иран се класира за полуфиналите за Купата на Азия, откакто реализира типичен триумф над Китай в среща, играна на стадион,,Мохамад Бин Зайед “ в Абу Даби. Иранците не оставиха никакво подозрение в превъзходството си по време на целия дуел, като предришиха крайния излаз още през първото полувреме, когато означиха два гола.

Първо Мехди Тареми откри резултата в 18-та минута след асистенция на Сардар Азмун. Малко след половин час нападателят на собствен ред се разписа, с което приближи тима до полуфиналите в конкуренцията. В последната минута на постоянното време падна още едно попадание за възпитаниците на Карлуш Кейруш, дело на Карим Ансарифард, а помощник за гола стана още веднъж Тареми.

Така Иран продължи към полуфиналите, където ще срещне отбора на Япония.,,Самураите “ победиха с минималното 1:0 Виетнам след тъкмо изпълнената дузпа през втората част на Рицу Доан. Другият полуфинал ще бъде избран от спечелилите в останалите два четвъртфинални конфликта, които опълчват финалиста от предишното издание Южна Корея и Катар, и домакина ОАЕ на настоящия първенец в шампионата Австралия. /БГНЕС
Източник: bgnes.com