Иран се е съгласил да проведе четвърти кръг от непреки

...
Иран се е съгласил да проведе четвърти кръг от непреки
Коментари Харесай

Иран се съгласи на преговори със САЩ в неделя

Иран се е съгласил да организира четвърти кръг от непреки нуклеарни договаряния със Съединените щати в неделя в Оман, заяви в петък полуофициалната осведомителна организация Тасним, базирайки се на член на иранския екип, съобщи Ройтерс.

Четвъртият кръг от договаряния, в началото плануван за 3 май в Рим, беше отсрочен, като медиаторът Оман се базира на „ логистични аргументи “.

„ След предложение на оманския външен министър четвъртият кръг от договарянията да се организира в неделя, Техеран разгласи единодушието си “, цитира Тасним неназован член на иранската делегация. „ Четвъртият кръг от договарянията сред Иран и Съединени американски щати в Оман е финализиран. “

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп, който изтегли Съединени американски щати от нуклеарната договорка от 2015 година сред Иран и международните сили, заплаши да Иран с военни ограничения, в случай че не бъде реализирано съглашение с неговата администрация за разрешаване на дългогодишния спор.

Западните страни настояват, че нуклеарната стратегия на Иран е ориентирана към произвеждане на оръжия, до момента в който Иран упорства, че тя е напълно за цивилен цели.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР