Иран предлага на Съединените щати да вдигнат блокадата на Ормузкия

...
Иран предлага на Съединените щати да вдигнат блокадата на Ормузкия
Коментари Харесай

Иран предлага САЩ да вдигнат блокадата на Ормузкия проток, преди преговорите за ядрената програма

Иран предлага на Съединените щати да вдигнат блокадата на Ормузкия пролив и да прекратят спора, като отсрочат нуклеарните договаряния за по-късен стадий, оповестява Axios, базирайки се на осведомени източници.

Според тях новото предложение, предадено от Техеран на Съединени американски щати посредством пакистански медиатори, е ориентирано най-вече към разрешаване на рецесията към пролива и американската обсада. То планува, че нуклеарните договаряния ще стартират едвам на по-късен стадий, откакто Ормузкият пролив бъде отворен и блокадата бъде вдигната.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР