Иран предлага САЩ да вдигнат блокадата на Ормузкия проток, преди преговорите за ядрената програма
Иран предлага на Съединените щати да вдигнат блокадата на Ормузкия пролив и да прекратят спора, като отсрочат нуклеарните договаряния за по-късен стадий, оповестява Axios, базирайки се на осведомени източници.
Според тях новото предложение, предадено от Техеран на Съединени американски щати посредством пакистански медиатори, е ориентирано най-вече към разрешаване на рецесията към пролива и американската обсада. То планува, че нуклеарните договаряния ще стартират едвам на по-късен стадий, откакто Ормузкият пролив бъде отворен и блокадата бъде вдигната.
Според тях новото предложение, предадено от Техеран на Съединени американски щати посредством пакистански медиатори, е ориентирано най-вече към разрешаване на рецесията към пролива и американската обсада. То планува, че нуклеарните договаряния ще стартират едвам на по-късен стадий, откакто Ормузкият пролив бъде отворен и блокадата бъде вдигната.
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




