Иран победи България с 3:0 (25:23, 25:23, 25:21) в мач

...

Резервите на Иран спряха устрема на България

Иран победи България с 3:0 (25:23, 25:23, 25:21) в мач от волейболната Лига на нациите, игран пред препълнените трибуни на зала " Колодрума " в Пловдив. Така след две следващи победи в шампионата, " лъвовете " на Силвано Пранди позволиха девета загуба.

Родният отбор заема 12-а позиция в класирането с 13 точки (5 победи, 9 загуби). Иранците още веднъж са водач в таблицата с 36 точки (12 триумфа, 2 поражения).

Селекционерът на Иран Игор Колакович пусна огромна част от запасите си против " трикольорите ".

" Лъвовете " започнаха мощно с задатък от 3:0 и задържаха преднината си доникъде на гейма. След второто техническо спиране " персите " изравниха. Двата отбора се движеха точка за точка до 21:21, само че иранците се възползваха от наши неточности в края и завоюваха първия сет с 25:23.

Втората част стартира равностойно, само че българите продължиха с грешките при начален удар. Българите завоюваха няколко значими разигравания и излязоха напред в резултата за 12:11. Иранците обаче подвигнаха оборотите и дръпнаха с три точки за 20:17. " Персите " удържа преднината си и затвориха втория сет при 25:23.

В началото на третата част България бе по-концентриратният тим на терена. " Персите " обаче не разрешиха на " лъвовете " да натрупат неизпълним задатък, и борейки се за всяка точка, Иран взе безапелационна победа в мача след 25:21 в третия гейм.

В неделя в последния си мач от шампионата България ще се изправи против Сърбия. Срещата в зала " Колодрума " е от 20:30 ч.
Източник: btvnovinite.bg