Иран иска 2 млн. долара такса за преминаване през Ормузкия

...
Иран иска 2 млн. долара такса за преминаване през Ормузкия
Коментари Харесай

Иран иска 2 млн. долара такса за преминаване през Ормузкия проток

Иран желае 2 млн. $ такса за прекосяване през Ормузкия пролив
Иран е решил да таксува някои плавателни съдове с 2 милиона $, с цел да минават през Ормузкия пролив, съобщи NDTV. Огромната такса към този момент е въведена, което бележи нов метод към контрола върху сериозния воден път, съобщи иранският народен представител Алаедин Боруджерди, член на парламентарната комисия по национална сигурност,
пред държавния ефирен оператор Islamic Republic of Iran Broadcasting (IRIB).
Според Боруджерди тази стъпка отразява това, което той назовава нов „ върховен режим “. „ Събирането на 2 милиона $ директни такси от някои кораби,
преминаващи през протока, демонстрира силата на Иран “, сподели той.
„ Сега, защото войната има своята цена, би трябвало да създадем това и да събираме директни такси от корабите, преминаващи през Ормузкия пролив “, добави той, като съобщи, че този ход показва „ властта “ на Ислямската република.
Изказванията на Боруджерди пристигнаха след предизвестието на президента на
Съединени американски щати Доналд Тръмп предходната седмица, че Съединените щати могат да нанесат удари по енергийната инфраструктура на Ислямската република, в случай че протокът не бъде отворен в границите на 48 часа. Американският държавен глава съобщи, че в случай че Иран не отвори протока, Съединените щати ще унищожат неговите „ електроцентрали, като стартират с най-голямата “.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР