Ирак потъна в пълен мрак
Ирак потъна в цялостен мрак
В Ирак има цялостен срив на електрозахранването на фона на войната на Съединени американски щати и Израел против Иран и ответните ирански удари против всички страни в района.
Министерството на енергетиката на Ирак заяви,
че „ електроенергийната мрежа е изцяло изключена във всички иракски провинции “, без да уточни повода за повредата.
В изказване, представено от Иракската новинарска организация,
се прецизира, че се прави инспекция за определяне на аргументите, като към този момент е почнало възобновяване на електроцентралите и преносните линии. Части от страната бяха подложени на многократни офанзиви
след експлоадирането на войната сред Израел, Съединени американски щати и Иран, предава Труд.
На този декор посолството на Съединени американски щати в Багдад прикани американските жители да изоставен неотложно Ирак.
„ Гражданите на Съединени американски щати в Ирак са мощно насърчени
да заминат допустимо най-скоро, щом могат да го създадат безвредно, и да останат на място, до момента в който изискванията не разрешат несъмнено тръгване “,
се споделя в известие на дипломатическата задача, оповестено в Х.
„ Ако това може да бъде направено безвредно, американците би трябвало да изоставен Ирак в този момент “, се прибавя в него.
В Ирак има цялостен срив на електрозахранването на фона на войната на Съединени американски щати и Израел против Иран и ответните ирански удари против всички страни в района.
Министерството на енергетиката на Ирак заяви,
че „ електроенергийната мрежа е изцяло изключена във всички иракски провинции “, без да уточни повода за повредата.
В изказване, представено от Иракската новинарска организация,
се прецизира, че се прави инспекция за определяне на аргументите, като към този момент е почнало възобновяване на електроцентралите и преносните линии. Части от страната бяха подложени на многократни офанзиви
след експлоадирането на войната сред Израел, Съединени американски щати и Иран, предава Труд.
На този декор посолството на Съединени американски щати в Багдад прикани американските жители да изоставен неотложно Ирак.
„ Гражданите на Съединени американски щати в Ирак са мощно насърчени
да заминат допустимо най-скоро, щом могат да го създадат безвредно, и да останат на място, до момента в който изискванията не разрешат несъмнено тръгване “,
се споделя в известие на дипломатическата задача, оповестено в Х.
„ Ако това може да бъде направено безвредно, американците би трябвало да изоставен Ирак в този момент “, се прибавя в него.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




