Тигровите комари са причина за нарастването на треската от денга в Европа
Инвазивен тип mosquito се откри в 13 страни в Европейски Съюз, в това число Франция, Испания и Гърция, като специалистите свързват наличието им с повишаването на треската от денга в Европа.
Изменението на климата основава удобни условия за разпространяването на тигровия комар, заяви Европейският център за предварителна защита и надзор на болесттите (ECDC).
На север чак до Париж, където ще се проведат Олимпийските игри в края на юли, управляващите следят и залавят насекомото.
ECDC предизвести, че интернационалните пътувания в допълнение ще усилят риска от повече европейски огнища.
Той посъветва хората да отстранете застоялата вода от градините или балконите, където комарите могат да се развъждат, и използвайте репеленти, както и мрежи на прозорците и вратите.
Прочетете целия текст »




