Интуицията ми е, че ГЕРБ ще спечелят изборите, коментира социологът

...
Интуицията ми е, че ГЕРБ ще спечелят изборите, коментира социологът
Коментари Харесай

Андрей Райчев: Усещам, че ГЕРБ ще спечели

Интуицията ми е, че ГЕРБ ще завоюват изборите, разяснява социологът Андрей Райчев за Euronews Bulgaria. 

Той предвижда доста непосредствен резултат сред първите две обединения – ГЕРБ от една страна и обединяването на „ Продължаваме промяната “ и „ Демократична България “ от друга, като изборната победа ще донесе най-много психическо преимущество.

„ Ще имаме доста близка обстановка, само че с нов фактор – доста сериозен напън от Запада и Съединени американски щати за стабилизация на България и повода не е някаква особена угриженост към нашия живот, а с оглед войната в Украйна, където нещата се утежняват “, уточни социологът.

По думите му България би трябвало да излезе режима на безконечни избори.

" Струва ми се, че на 3 април ще се образува политическа конюнктура, при която ще имаме опция да излезем ", предвижда Райчев.

Той счита, че електоралната поддръжка за „ Възраждане “ не е повишена доста, Българска социалистическа партия е под 10%, а новата групировка „ Левицата “ има късмет да прескочи бариерата от 4% за влизане в Народното събрание.

" За България е значимо да има устойчиво държавно управление и е значимо политическите партии да изработят нужната формула за това. Който остане втори ще би трябвало да поддържа първия “, означи Райчев.

Социологът се спря и на мненията на президента Радев за войната в Украйна, като призна, че това буди съществено неодобрение в Съединени американски щати, а въпреки това посочи, че войната на изток ще става все по-решаващ фактор за вътрешната политика у нас.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР