Инцидент с три тежкотоварни автомобила затруднява движението по път II

...
Инцидент с три тежкотоварни автомобила затруднява движението по път II
Коментари Харесай

Три тира се удариха в района на Кнежа

Инцидент с три тежкотоварни автомобила затруднява придвижването по път II - 13 в региона на Кнежа в посока Бяла Слатина. Това заяви шефът на Областно пътно ръководство инж. Ивайло Денчев. 

Той разясни, че три тира са се блъснали един след различен, няма информация за потърпевши. Предприети са дейности за премахване на тежкотоварните коли от мястото на случая, съобщи Българска телеграфна агенция. Това е довело до запушалка и усложнения в придвижването на коли по път II - 13. 

По думите на инж. Денчев няма заледявания по републиканската пътна мрежа с изключения на сектора при Кнежа, където поради тапата от тирове не може да се почисти в точния момент. 

По-рано през днешния ден от пресцентъра на Агенция " Пътна инфраструктура " оповестиха, че е лимитирано придвижването по път III - 306, Оряхово – Кнежа за тежкотоварни коли над 12 т заради снегопочистване. 

Междувременно кметът на Община Кнежа написа в профила си в обществената мрежа Facebook, че всички общински улици и пътища в общината са проходими при зимни условия, видя GlasNews.bg.

" Улиците и пътищата не престават да се обработват срещу замръзване. Опашките от МПС-та в посока към гр. Бяла Слатина и от гр. Искър (републикански път II-13) към този момент се изтеглят и придвижването се възстановява. Към момента няма затворени пътища от републиканската мрежа на територията на община Кнежа ", съобщи Илийчо Лачовски.

Кметът на Община Кнежа прикани всички участници в пътното придвижване да се движат с нараснало внимание, със скорост, отговаряща на зимните условия, и да съблюдават отдалеченост!
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР