Инцидент с кортежа на главния прокурор Иван Гешев е станал

...
Инцидент с кортежа на главния прокурор Иван Гешев е станал
Коментари Харесай

Взривно устройство е избухнало пред кортежа на главния прокурор Иван Гешев

Инцидент с кортежа на основния прокурор Иван Гешев е станал на пътя София-Самоков през днешния ден (1 май), заяви Министерство на вътрешните работи.

При случая няма потърпевши, съобщи на ексклузивен брифинг пред медиите основният секретар на Министерство на вътрешните работи основен комисар Петър Тодоров. 

По първична информация на медиите, пред колата на Гешев е избухнало взривно устройство. От Министерство на вътрешните работи и НСО към този момент не разясняват информацията. Нова тв оповестява, че в атомобила е пътувало и фамилията на основния прокурор.

Задействани са всички сили за изясняване на случая. На място има представители на полицията, жандармерията, ГДБОП. Формиран е щаб с всички служби, вътрешният министър Иван Демерджиев е в непрекъснат контакт с него, допълват от БНР.

Утре служебният министър председател Гълъб Донев ще организира заседание с министър Демерджиев, всички служби, и прокуратурата. Там информацията ще бъде систематизирана и ще се подхващат дейности.

Подробности по случая ще бъдат дадени от прокуратурата, уточни още основен комисар Петър Тодоров, който не отговори на журналистически въпроси и не посочи дали става дума за взривно устройство.

Инцидентът е станал към ханче в местността „ Ярема “ в посока Самоков, на изострен завой, съобщи кореспондент на БНР, като се базира на очевидци. Според тях, се е чул доста мощен гърмеж. Те са пътували след кортежа, 6-7-а кола.

Колите, които стигат до мястото на случая в посока Самоков, са връщани от полицията. Препоръчва се пътуващите за Самоков да употребяват пътя през Панчарево.

Дори притежателите на вили в „ Ярема “ би трябвало да стигнат до къщите си пешком, а излизащите в посока София са подложени на инспекция от полицията.

 

 
Източник: profit.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР