Интервю с Генка Драганова, Директор Банкиране на дребно“ в Общинска

...
Интервю с Генка Драганова, Директор Банкиране на дребно“ в Общинска
Коментари Харесай

Генка Драганова, Общинска банка: Предлагаме преференциални условия по кредити и внасяне на средства по сметка в лева без такси до края на 2025 г.

Интервю с Генка Драганова, Директор " Банкиране на дребно “ в Общинска банка, за положението на кредитния пазар у нас и преференциалните условия за консуматори преди въвеждането на еврото

Как оценявате настоящото положение на пазара на заеми в България — изключително потребителските и жилищните заеми?

Пазарът на заеми в България през 2025 година остава деен и динамичен, като се следи резистентен растеж както в жилищното, по този начин и в потребителското кредитиране, подсилен от повишаващите се приходи и динамичността на пазара на недвижими парцели. За първото шестмесечие на 2025 година растежът в жилищното кредитиране е над 20%, а при потребителските заеми – 9%. Очаква се плавна стабилизация след влизането на България в еврозоната.

С оглед на идното въвеждане на еврото в България — какво въздействие ще има то върху пазара? Да чакаме ли по-високи лихви по заемите?

Въвеждането на еврото в България е тематика, която провокира доста въпроси. Често чуваме опасения като " всички цени и лихви ще скочат “. Истината обаче е друга и по-спокойна. Конверсията на лв. в евро няма да докара до повишение на месечните вноски по съществуващи заеми. Така да вземем за пример ние в Общинска банка ще продължим да поддържаме конкурентни и постоянни лихвени равнища. В момента даже предлагаме промоционална оферта за ипотечен заем с извънредно преференциални условия и закрепена рента до 3 години.

В подтекста на постоянния растеж на кредитния пазар и упованията към въвеждането на еврото — по какъв начин Общинска банка дава отговор на пазара?

Във връзка с предстоящото въвеждане на еврото, ние подхващаме стратегически и навременни дейности – както във връзка с техническата подготвеност, по този начин и при продуктовата политика. Разширяваме портфолиото си с нови артикули, предлагаме редица преференциални условия за кредитиране по сегменти и за внасяне на суми в лв.. Преференциалните ни предложения са изключително подобаващи за хора с непрекъснати приходи – учители, лекари, медицински сестри, чиновници в държавния бранш, водачи в градския превоз и други. Няма да встъпвам в съответни лихвени условия – клиентите могат да получат цялостната информация по отношение на обсега и изискванията на съответните артикули, както и безвъзмездна консултация във всеки наш клон или да прочетат повече на уеб страницата ни. Бих добавила, че като част от промоционалните условия банката обезпечава при избрани условия и двойна безвъзмездна застраховка по заемите - " Живот “ и " Имущество “. Общинска банка постоянно е била знак на резистентност и доверие – и през днешния ден продължаваме да отстояваме това, като градим мост сред стабилността на сегашното и преимуществата на бъдещето с еврото.

Споменахте, че Общинска банка предлага преференциални условия освен по заеми, само че и при внасяне на суми по сметка в лв.. Разкажете ни повече

В момента всеки консуматор – нов или сегашен за Общинска банка, може да открие разплащателна и/или спестовна сметка в лв. гратис, както и да внася пари в брой по сметката си в лв. без такси. Тези облекчения са в действие до края на 2025 година, като задачата ни е да осигурим оптимално улеснение и успокоение за хората в процеса на прекосяване към еврото. Освен това във всеки клон на Общинска банка потребителите могат да разчитат на нашите добре подготвени консултанти и да получат отговор на въпросите, които ги вълнуват по отношение на прекосяването към еврото. Ние имаме вяра, че положителната осведоменост е най-хубавият метод за равномерен и безрисков преход, а нашата цел е клиентите ни да се усещат сигурни и подкрепени във всяка стъпка.

Какво бихте предложили на читателите ни, с цел да се приготвят решително за идните промени?

Преходът към еврото към този момент е в ход. Най-важното е хората да се осведомят от достоверни източници и да не отсрочват дейностите за последния миг. Това не е неочаквана или рискова смяна – процесът по въвеждане на еврото е деликатно плануван, като страната и банковият бранш работят дружно, с цел да обезпечат безпроблемен преход за всеки жител и бизнес. Препоръчвам на хората да наблюдават информацията от своята банка, да не се поддават на спекулации и да употребяват опцията да се съветват.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР