Интер загуби дербито с Милан в един от най-очакваните сблъсъци

...

Милан удари Интер с два гола на Ибрахимович

Интер загуби дербито с Милан в един от най-очакваните конфликти от 4-ия кръг на Серия " А ". Двубоят на " Джузепе Меаца " завърши при резултат 1:2.

Точен на два пъти за спечелилите бе Златан Ибрахимович, до момента в който за домакините се разписа Ромелу Лукаку.

Златан откри след 14 минути, като в началото пропусна удар от бялата точка, само че при добавката вкара за 0:1.

Снимка: БГНЕС  Милан удари Интер с два гола на Ибрахимович (ВИДЕО)
Само три минути по-късно още веднъж той бе на висота, разписвайки се за повторно в мача.

" Златан! Два гола за 3 минути! Класа! " написаха част от водещите медии на Апенините, секунди след достижението на ветерана.

Още преди почивката, след 29 минути игра, водачът в офанзивата на домакините Ромелу Лукаку получи опция за изява и не сгреши, разписвайки се за 1:2.
През второто полувреме попадения не бяха осъществени. В 73-ата минута пристигна най-спорният миг в мача. Рикошет на Кяер разреши на Лукаку да изскочи самичък против Донарума. Белгиецът падна на земята, а съдията уточни бялата точка. Решението обаче беше променено, като вместо това беше отсъдена засада.

Така или другояче до отбелязване на последващи попадения не се стигна.

В последно време статистиката в дербито бе в интерес на " нерадзурите ". " Синьо-черните " завоюваха предходните четири дуела против градския противник, а последният триумф на " червено-черните " в Калчото против Интер даттираше отпреди 8 дербита. Тази вечер отрицателната наклонност бе изменена.

Източник: fakti.bg