Интер успя да постигне изключително важна победа с 2:0 срещу

...

Интер превзе Рим и гледа уверено към топ 4

Интер съумя да реализира извънредно значима победа с 2:0 против Рома във значим мач за борбата в Топ 4 от 34-тия кръг на Серия “А ”. Федерико Димарко даде задатък на гостите в 33-а минута. Ромелу Лукаку реши всичко в 74-а минута. Накрая Лаутаро Мартинес можеше да добави нов гол за своя отбор, н онацели гредата.

Първото състояние в мача пристигна още във 2-рата минута, откакто Лоренцо Пелегрини стреля от отдалеченост, само че бе неакуратен.

Първото рисково състояние за Интер пристигна в 15-ата минута, когато рисков удар на Марсело Брозович бе блокиран. Две минути по-късно още веднъж Пелегрини от Рома стреля, само че вратарят на " нерадзурите " Андре Онана съумя да избие в корнер.

Първият прецизен удар за гостите пристигна в 28-ата минута след отдалечен шут на Хакан Чалханоолу. Пет минути по-късно гостите откриха резултата. Дензъл Дъмфрис направи положително прострелно центриране и Федерико Димарко засече топката във вратата на Рома за 1:0.

Второто полувреме стартира с комфортно състояние за Хоакин Кореа, който стреля рисково от далечно разстояние. По-добрата игра на Интер продължи, като в 52-рата минута рисков рикоширал удар на голмайстора Димарко мина наоколо до вратата на Руи Патрисио.

Рома се посъбуди след няколко минути, като домакините имаха съществени искания за дузпа, които не бяха почетени от рефера Фабио Мареска. Малко по-късно пък рисков удар на Рожер Ибаньес бе отразен с опитност от Онана.

В опит да освежат играта, първо за Интер на терена се появиха Лаутаро Мартинес и Хенрик Мхитарян, а за домакините се появи Паоло Дибала. В 74-тата минута като че ли всичко в мача завърши, след като Интер реализира втори гол. Рожер Ибаньес пресече подаване, след което направи груба неточност в отбрана и подари топката на Лаутаро Мартинес. Аржентинецът незабавно подаде на Ромелу Лукаку, който нямаше никакви проблеми да вкара, останал очи в очи с Руи Патрисио - 0:2 за " нерадзурите ".

В 85-тата минута след следващата добра офанзива на Интер Лаутаро Мартинес уцели напречната греда на Руи Патрисио.

Ето и съставите на двата отбора:

Рома : Руи Патрисио; Манчини, Кристанте, Ибаньес; Спинацола, Бове, Матич, Камара, Залевски; Пелегрини; Белоти;

Интер : Онана; Дармиан, Ачерби, Бастони ; Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоолу, Димарко; Лукаку, Кореа;