Интер спря серията си от пет поредни мача без победа

...

Интер най-накрая победи в Серия А и се върна в битката за топ 4

Интер спря серията си от пет следващи мача без победа в Серия А, налагайки се над Емполи с 3:0 като посетител в среща от 31-ия кръг на Калчото.

Първото полувреме мина умерено без да има кой знае какви положения, макар преимуществото на гостите. Интер разумно поведе в 48-ата минута, когато Марсело Брозович пусна пас към Ромелу Лукаку, а той от границата на наказателното поле откри долния десен ъгъл за 0:1.

В 69-ата минута Интер бе покрай второ попадение. Стефан де Врай доближи до центриране от крилото и засече топката с глава, само че ударът му разтресе напречната греда.

Седем минути по-късно гостите въпреки всичко осъществиха второ попадение, което още веднъж бе дело на Лукаку. Белгиецът получи топката от Хакан Чалханоглу, напредна през центъра, стигна до наказателното поле и със подобен на първия удар не остави шансове на Самуеле Перисан.

В 88-ата минута Лаутаро Мартинес оформи крайното 3:0 в интерес на Интер. Ромелу Лукаку откри аржентинеца и с прекрасен удар по земя прати топката в мрежата.
Източник: novsport.com