Интер спечели своята осма Купа на Италия след успех с

...

Супер Интер! Нерадзурите сразиха Ювентус за Купата на Италия

Интер завоюва своята осма Купа на Италия след триумф с 4:2 над Ювентус в Дерби д`Италия. Двата отбора изиграха същински 120-минутен театър на Стадио " Олимпико " в Рим, който остави всички 67 944 души по трибуните в възторг.

В срещата видяхме два обрата, шест гола и две дузпи, отсъдени в интерес на " нерадзурите ".

Николо Барела откри за " нерадзурите " още в 6-ата минута на мача с гол-красавец. В началото на второто полувреме Ювентус потегли мощно в офанзива и изравни. Алваро Мората преодоля Самир Ханданович в 49-ата минута, a малко по-късно Душан Влахович направи цялостен обрата в 53-ата минута. Хакан Чалханоолу обаче изравни за Интер от дузпа в 79-ата минута.

Така при тъждество в постоянното време мачът влезе в продължения.

В тях Иван Перишич още веднъж даде преднина на Интер с гол от дузпа в 98-ата минута след намесата на ВАР, а още веднъж хърватинът оформи крайното 4:2 в 101-ата минута с мощен шут.
Източник: lupa.bg