Интер спечели с 3:1 у дома срещу Удинезе в мач

...

Интер спечели с 3:1 срещу Удинезе

Интер завоюва с 3:1 вкъщи против Удинезе в мач от италианското състезание по футбол, продължавайки серията си без загуба в Серия " А " до четири следващи дуела. Така миланският гранд се откъсна на три точки от градския противник Милан на второто място, само че водачът Наполи остава все по този начин надалеч - на 15.

Ромелу Лукаку даде преднина Интер от изпълнена на два пъти дузпа в 20-ата минута, която бе отсъдена за нарушаване против Дензел Дъмфрийс. Първият удар на белгиеца бе отразен от Марко Силвестри, който обаче бе стъпил отвън голлинията. Това бе втори гол на 29-годишния нападател за сезона, като първият падна през август против Лече.

Удинезе изравни с първия си прецизен удар, при който Санди Ловрич стреля под напречната греда и вкара за 1:1. Интер пропусна идващите две положения, само че в 73-та минута домакините стигнаха разумно до второ попадение. Федерико Димарко подаде на Хенрих Мхитарян в наказателното поле и арменецът бе прецизен с първо допиране на топката.

Резервата Лаутаро Мартинес, който влезе на мястото на Лукаку в средата на второто полувреме, оформи крайния резултат минута преди края на постоянното време.