Интер спечели с 3:0 домакинството си на Сампдория от 12-ия

...

Интер разби Сампдория, Ювентус се измъчи с Лече

Интер завоюва с 3:0 семейството си на Сампдория от 12-ия кръг на италианската Серия А. Момчетата на Симоне Индзаги преобладаваха на терена на стадион „ Сан Сиро “ и закономерно записаха четвърта поредна победа в шампионата. Грандът от Милано не познава усета на провалянето в последните си 7 мача във всички шампионати.

„ Нерадзурите “ изковаха триумфа си още преди почивката с попадения на Стефан де Врай в 21-ата минута и Николо Барела в 44-ата. След почивката резервата Хоакин Кореа фиксира крайното 3:0 в 73-ата. Домакините изпуснаха още няколко преференциални положения.

С този триумф Интер излезе на 4-ото място с 24 точки. Сампдория е на нежеланата 18-а позиция със скромните 6 пункта.

Междувременно Ювентус реализира доста сложна победа с 1:0 при гостуването си на новака Лече. " Бианконерите " стигнаха до триумфа с гол на резервата Николо Фаджоли. 21-годишният италианец игра през предишния сезон чартърен в Кремонезе, само че в този момент звездата му изгря с фантастично попадение в 73-ата минута.

Така отборът на Масимилиано Алегри оцеля за трета поредна победа и към този момент има 22 точки на петото място в класирането. Лече загуби вкъщи след четири следващи равенства и е 17-и с осем точки.