Интер се класира за полуфиналите на Лига Европа, след като

...

Лукаку влезе в историята на Лига Европа, "Интер" е на полуфинал

" Интер " се класира за полуфиналите на Лига Европа, откакто победи с 2:1 " Байер " Леверкузен в дуел, игран в Дюселдорф. С съществена заслуга за триумфа на " нерадзурите " бе Ромелу Лукаку. Белгиецът влезе в историята на шампионата, разписвайки се в рекорден девети следващ мач. До довечера той делеше върха с легендата Алън Шиърър.

Снимка: Getty Images

Николо Барела даде задатък на " Интер " в 15' с удар от границата на наказателното поле. Шест минути по-късно Лукаку означи своето попадение, а в идната офанзивата на " Интер " можеше да вкара и трети гол, само че стреля неприятно.

" Байер " запази очакванията си за поврат в 25', когато Кевин Фоланд подаде към Кай Хавертц, а младокът прати топката в мрежата зад Самир Ханданович от дребен ъгъл.

Впоследствие се стигна до комична обстановка - реферът Карлос дел Серо отсъди дузпа за " Интер " поради игра с ръка на Дейли Синкгравен. Лукаку към този момент се готвеше да извърши наказателния удар, само че основният арбитър прегледа ситуацията с VAR и анулира решението си.

До края на мача италианският гранд бе по-активен, само че играчите на Антонио Конте направиха куп пропуски. В добавеното време за " Интер " още веднъж бе отсъдена дузпа, този път поради фаул против Кристиан Ериксен. Сценарият от първата част обаче се повтори и след намесата на системата за видеоповторения наказателният удар бе анулиран.

В последна сметка " Интер " продължава към финалната четворка. Крачка преди финала противник на " нерадзурите " ще бъде спечелилият от двойката " Шахтьор " Донецк - " Базел ". Двубоя можете да гледате на следващия ден вечер от 22:00 ч., директно по bTV Action.

if( typeof googletagAdSlots[`medium_rectangle_300x250_first`]!= " undefined " && typeof googletagAdSlots[`medium_rectangle_300x250_fi
Източник: btvnovinite.bg