Интер постигна много важна победа в първия си мач за

...

С малко, но от сърце: Интер тресна Наполи

Интер реализира доста значима победа в първия си мач за 2023 година, откакто завоюва с 1:0 против водача в класирането Наполи в конфликта посред им на „ Джузепе Меаца “ от 16-ия кръг на Серия " А ".

Един Джеко означи единственото попадение в 56-ата минута. Така „ нерадзурите “ прекъснаха удивителната поредност на „ партенопеите “ от 11 следващи триумфа в италианския хайлайф и им нанесоха първа турнирна загуба през сезона.

Симоне Индзаги направи три промени в стартовия си триумф след триумфа с 3:2 над Аталанта преди близо два месеца. В защита Стефан де Фрай беше сменен от Франческо Ачерби, а като десен халф-бек действаше Матео Дармиан вместо Дензъл Дъмфрис. Последната смяна беше в офанзива, където възобновеният от травмите си Ромелу Лукаку започва като титуляр за първи път от август насам. Негов сътрудник беше Джеко, а международният първенец Лаутаро Мартинес се включи от пейката през втората част.

Лучано Спалети също извърши три промени в стартовите си 11 след успеха с 3:2 над Удинезе тъкмо преди паузата. В отбрана се завърна Амир Рахмани на мястото на Жуан Жезус, а по двата фланга атакуваха Матео Политано и Хвича Кварацхелия за сметка на Ървинг Лосано и Елиф Елмас. Като централен нападател още веднъж играеше Виктор Осимен.

Преди началото на дуела двата отбора отдадоха своята респект към умрялата бразилска легенда Пеле.

Въпреки провалянето Наполи остава водач в класирането с актив от 41 точки или с пет повече от главния си преследвач Милан. Интер си резервира четвъртата позиция, само че събра 33 пункта и редуцира изоставането си от върха.
Източник: lupa.bg