Интер победи Ювентус с минималното 1:0 на "Алианц Стейдиъм" в

...

Интер триумфира над Ювентус в изпълнено със спорни ситуации „Дерби д`Италия“

Интер победи Ювентус с минималното 1:0 на "Алианц Стейдиъм " в Торино в "Дерби д`Италия ". Хакан Чалханоглу откри резултата от втори опит от дузпа в петата минута на продължението на първата част. Първата дузпа, която турчинът извърши бе избавена от Шчесни, само че реферът Масимилиано Ирати подреди ново осъществяване от 11-те метра, тъй като полският пазач на Юве не бе на голлинията.

Не бяха минали и 45 секунди след първия съдийски сигнал, когато Влахович насочи изстрел, който обаче не затрудни Ханданович. Веднага по-късно Лаутаро изрита Локатели в главата, като получи единствено жълт картон. Последва прекъсване на играта, с цел да бъде превързан някогашният полузащитник на Сасуоло, а след подновяването Мората нанесе неакуратен изстрел с глава.

В 7-ата минута Милан Шкринияр заплаши вратата на домакините при корнер, само че Войчех Шчесни се оправи брилянтно с удара му. Две минути по-късно неприятно изчистване на Ханданович изпрати топката във въздуха, а при нейното рухване Киелини я отклони в напречната греда. В 11-ата минута Пауло Дибала опита отдалечен изстрел, който профуча над вратата. Малко по-късно Хуан Куадрадо също стреля от разстояние, само че словенският пазач на Интер мазета шута му. В 16-ата минута центриране на Влахович откри Мората наоколо до вратата, само че ударът с глава на испанеца не откри вратата.

В самия завършек на полувремето Дензъл Дъмфрис бе препънат в наказателноот поле от Алекс Сандро и след малко заседание посредством ВАР, основният арбитър Масимилиано Ирати отсъди дузпа.

Хакан Чалханоглу застана зад топката, само че Войчех Шчесни избави. След необикновен карамбол топката бе добутана във вратата на домакините, само че Ирати анулира попадението и върна осъществяването на дузпата. При повторното осъществяване турският плеймейкър стреля в същия ъгъл и откри.