Интер победи Салернитана с 3:0 в мач от 25-ия кръг

...

Интер безпроблемно победи последния в Серия А Салернитана

Интер победи Салернитана с 3:0 в мач от 25-ия кръг на Серия А. " Нерадзурите " означиха трите попадения преди почивката.

Възпитаниците на Симоне Индзаги постановиха домашен напън на стадион " Джузепе Меаца " в Милано. Още в 3-ата минута Маркюз Тюрам стреля в лявата греда.

Именно нападателят откри резултата 14 минути по-късно. Французинът засече с едно допиране подаване в наказателното поле на Карлуш Аугусто.

В идната офанзива, пристигнала минута по-късно, Лаутаро Мартинес удвои преднината на футболистите в оранжево. Полузащитникът стреля от границата на наказателното поле за 2:0.

В края на първата част Дензъл Дъмфрис също записа името си измежду голмайсторите. Бранителят лиши срещата от конспирация с нов гол.

След почивката попадение на резервата Марко Арнаутович бе анулирано поради засада. Австриецът въпреки всичко стигна до гол в последната минута на постоянното време, като бе прецизен от непосредствена непосредственост.

Интер резервира лидерската си позиция в класирането, до момента в който Салернитана остава на последното място. Лидерите имат актив от 63 точки, а отборът от Салерно е събрал едвам 13 пункта.