Интер победи с 1:0 като гост Болоня. Двубоят беше от

...

Интер подчини и високолетящия Болоня

Интер победи с 1:0 като посетител Болоня. Двубоят беше от 28-ия кръг на Серия А. С триумфа " нерадзурите " усилиха задатъка си пред втория Ювентус на 18 точки и към този момент допират купата. Успехът беше 13-и следващ за тима на Симоне Индзаги.

Единственият гол в мача вкара Ян Бисек в 37-ата минута.

Болоня, който се намираше в серия от шест следващи победи, остава на 4-о място във краткотрайното класиране.

В началото на мача направи усещане, че гостите оставиха противника да владее повече топката, само че при първа опция го пресираха. Първият късмет за гол беше пред Алексис, само че Скорупски избави. Малко по-късно с пропуск се отличи Дармиан.

В 21-ата минута Барела се озова самичък против вратаря, само че спражът отрази удара му.

Интер поведе в 37-ата минута. Тогава Бисек се включи в офанзива и приключи с плонж центриране на Бастони.

В 49-ата минута рисков удар на Щефан Пош не откри задачата. Последва дълъг интервал, в който Интер съвсем не нападаше, а си стоеше в половината и очакваше домакините да пробват да провеждат офанзиви. Липсваха чистите положения и мачът искрено стана отегчителен.

И въпреки всичко Болоня съумя да стигне до отличен късмет в 78-ата, когато Зиркзее се озова на добра позиция, само че шутира едва и е ръцете на Зомер.