Интер победи с 1:0 Атлетико Мадрид в първи мач от

...

Интер измъкна победа с чиста мрежа

Интер победи с 1:0 Атлетико Мадрид в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига. Гола вкара резервата Марко Арнаутович в 79-ата минута.

" Нерадзурите " сътвориха повече положения и справедливо взеха преднина преди ответния дуел след две седмици. Домакините преобладаваха през второто полувреме и отбраната на Атлетико не устоя.

Двубоят беше по-специален за наставника на гостите Диего Симеоне. Аржентинецът игра за миланския гранд сред 1997 и 1999 година, като завоюва Купата на УЕФА през сезон 1997/98. По-късно Чоло беше съотборник със настоящия ментор на Интер Симоне Индзаги в Лацио.

Интер финишира на второ място в група " D " на шампионата, само че има единствено една загуба в последните си 14 мача в Шампионската лига. Тя пристигна във финала през предишния сезон против Манчестър Сити.

Отборът на Симоне Индзаги е в серия от 6 следващи победи в италианското състезание и натрупа задатък от 9 точки пред Ювентус на върха в класирането, а в това време завоюва Суперкупата на Италия.
Източник: lupa.bg