Интер победи с 1:0 Атлетико Мадрид в първи мач от

...

Интер излъга Атлетико Мадрид с гол в заключителните минути

Интер победи с 1:0 Атлетико Мадрид в първи мач от 1/8 финалната фаза на Шампионската лига.

Мачът мина в съществено надхитряне, борба и малко чисти положения.

Все отново " нерадзурите " сътвориха повече рискове и справедливо доближиха до значимото попадение. То падна в 79-ата минута, когато се разписа Марко Арнаутович.

Реваншът на " Метропилитано " е на 13-и март.

Срещата стартира с лек домашен напън. Стигна се до рискова опция след прекрасен пас на Николо Барела, само че Тюрам не съумя да овладее топката в наказателното поле и я извади в навън.

" Дюшекчиите " дадоха отговор с не неприятна офанзива, която се разви по левия фланг. От там Самуел Лино влезе във вътрешността и опитва шут с десния крайник, само че топката мина около страничната греда.

В 14-ата минута се стигна до противоречива обстановка. Лаутаро Мартинес опитва удар от воле, който рикушира, след което се удари в ръката на молина. Имаше съществени искания, само че дузпа не бе отсъдена и съдията не бе привикан да преразгледа обстановката.

Двата отбора продължиха да се надлъгват тактически и положителната им игра в отбрана беше причина за липса на рискови положения пред вратарите.