Интер победи Рома с 3:1 на „Джузепе Меаца“ в мач

...

Интер се забавлява за лесна победа над Рома

Интер победи Рома с 3:1 на „ Джузепе Меаца “ в мач от 36-ия кръг на Серия А.

„ Нерадзурите “ съумяха да открият резултата още в 11-ата минута, когато Марсело Брозович се откъсна в наказателното поле и с невъзмутим изстрел осъществя в долния ляв ъгъл.

Девет минути по-късно първенците удвоиха преднината си. Матиас Весино получи на границата на наказателното поле и с мощен удар в долния ляв ъгъл осъществя за повторно във вратата на „ римските вълци “.

Гостите демонстрираха, че няма елементарно да се откажат и в 31-ата минута Хенрих Мхитарян понижи резултата.

През втората част дейностите на терена не се трансформираха и в последната минута на постоянното време Ромелу Лукаку постави точка на разногласието. Ашраф Хакими подаде към белгиеца, който невъзмутимо осъществя.

Интер към този момент си обезпечи купата в Серия А и усили точкови си актив на 88, до момента в който Рома е седми с 30 по-малко.

В различен мач от кръга Болоня загуби от Дженоа с 0:2, а Валентин Антов не се появи в игра.