Интер победи Монца с 5:1 в мач от 20-ия кръг

...

Интер разгроми Монца и увеличи преднината си на върха

Интер победи Монца с 5:1 в мач от 20-ия кръг на Серия А. Хакан Чалханоглу и Лаутаро Мартинес се разписаха през двете полувремена, преди Маркъс Тюрам да оформи крайния резултат.

През първото полувреме на стадион " Бриантео " в Монца гостите получиха дузпа след намесата на ВАР за игра с ръка на Роберто Галярдин. Хакан Чалханоглу даде задатък на " нерадзурите ".

Само 117 секунди по-късно Лаутаро Мартинес удвои задатъка на водачите в шампионата. Аржентинецът засече с едно допиране паралелно на голлинията подаване на Федерико Димарко.

Матео Песина изпрати топката в противниковата врата, с вярата да върне домакините в дуела, само че попадението му бе анулирано поради засада.

След почивката Хакан Чалханоглу съумя да се разпише и от игра, откакто приключи контраофанзива с компактен шут.

Макар негов гол да бе анулиран през първата част, Матео Песина въпреки всичко за разписа от дузпа в 68-ата минута.

Третата дузпа в конфликта пристигна в 84-ата минута за нарушаване на Жан-Данеиел Акпро. Лаутаро Мартинес също удвои головата си сметка с тъкмо осъществяване.

Играчите на Симоне Индзаги продължиха да бележат и в заключителните минути. Маркъс Тюрам оформи крайния резултат и подпечата триумфа за отбора си.

Интер остава на върха в класирането с актив от 51 пункта. Монца остава на 11-ото място в подреждането с 25 точки.