Интер победи Лацио с 2:0 като гост в дербито на

...

Интер удари Лацио и увеличи аванса си на върха в Серия А

Интер победи Лацио с 2:0 като посетител в дербито на 16-ия кръг на Серия А. Точни за " нерадзурите " бяха Лаутаро Мартинес (40) и Маркюс Тюрам (66). С триумфа миланският гранд усили задатъка си на върха във краткотрайно класиране, събирайки 41 точки.

" Орлите " са едвам 11-и с 21 точки.

Първата добра опция за гол беше за гостите. Матео Дармиан с превъзходен пас изведе Маркюс Тюрам на добра позиция, само че Матия Казале блокира удара на французина. В 23-ата минута Чиро Имобиле получи страховит извеждащ пас, само че Ян Зомер го изпревари и улови. Последваха два неточни удара на Тюрам.

В 40-ата минута домакините сбъркаха, а това докара до гол за Интер. Адам Марушич върна към Иван Проведел без да гледа. Между него и вратаря се оказа Лаутаро Мартинес, който овладя, заобиколи стража и вкара за 0:1.

В началото на второто полувреме Лацио имаше опция да изравни. Николо Ровела лиши топката и се озова самичък против Ян Зомер. Швейцарецът обаче мазета с крайник. Малко по-късно Лаутаро получи извеждащ пас зад отбраната, само че Проведел съумя първи да стигне до топката.

В 66-ата минута Интер стигна до втори гол. Марушич пресече подаване към Лаутаро, само че топката се озова в Николо Барела. Халфът подаде към Тюрам, а нападателят със мощен удар вкара за 0:2.

В 86-ата минута Мануел Лазари беше изпъден с пряк червен картон и остави домакините с човек по-малко. Той реагира бурно, откакто беше избутан от Марко Арнаутович и беше пратен под душовете поради имитация.