Интер победи Каляри в мач от 30-ия кръг на Серия

...

Интер все по-близо до титлата след трудна победа над Каляри

Интер победи Каляри в мач от 30-ия кръг на Серия А. " Нерадзурите " се постановиха с 1:0 вкъщи и по този начин си върнаха 11 точки преднина пред Милан единствено девет кръга преди края.

Матео Дармян се трансформира в " жокер " на Антонио Конте за сложната победа.

След безшумно първо полувреме, в което имаше малко шансове и от двете страни, Интер се пребори със солидната игра на гостите от Сицилия, а най-после Дармян беше на вярното място в 77-ата минута на мача след асистенцията на Ашраф Хакими и съумя да изведе домакините напред.
 Милан победи Парма, изгониха Ибрахимович

" Росонерите " се постановиха с 3:1

С успеха Интер има 74 точки, пред Милан, който е с 63, а Ювентус е трети с 59. Остават единствено девет кръга до края на шампионата, тъй че купата към този момент е все по-близо до " Джузепе Меаца ".

ИНТЕР - КАЛЯРИ 1:0

1:0 Матео Дармян (77)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: 1. Самир Ханданович (к) - 37. МИлан Шкриниар, 6. Стефан де Врай, 95. Алесандро Бастони - 36. Матео Дармян, 12. Стефано Сенси, 77. Марсело Брозович, 24. Кристиан Ериксен, 15. Ашли Йънг - 9. Ромелу Лукаку, 7. Алексис Санчес;

КАЛЯРИ: 31. Гулиелмо Викарио - 44. Андреа Карбони, 2. Диего Годин, 24. Даниеле Ругани - 25. Габриеле Цапа, 32. Алфред Дънкан, 4. Раджа Наинголан, 8. Разван Марин, 18. Нейтън Нандес - 10. Жоао Педро (к), 30. Леонардо Паволети;